Psychoterapeuci

Psychoterapia, Socjoterapia

SPOTKANIE PSYCHOEDUKACYJNE dla rodziców z terapeutą, psychologiem o wychowaniu, mechanizmach rozwojowych dzieci i młodzieży


W PCTS można umówić się na rozmowę z terapeutą, psychologiem na temat problemów wychowawczych, relacji rodzic-dziecko, spraw związanych z rozwojem młodzieży, ewentualnych objawów dostrzeganych u wychowanków.

W przeciwieństwie do psychoterapii sesje psychoedukacyjne mają charakter krótkoterminowy - obejmują kilka spotkań (czasem mają miejsce jednorazowe konsultacje). Jest podczas nich okazja rozpoznać styl wchodzenia w relacje z dzieckiem, zrozumieć dylematy rozwojowe młodzieży, ich potrzeby, emocje, postawy.

Konsultacje psychowychowawcze są skierowane do rodziców, których zawiodły strategie radzenia sobie z problemami dziecka, ale także dla tych, którzy chcą uzyskać większy wgląd w proces wychowania. Spotkania psychoedukacyjne odbywają się również z rodzicami, którzy mają dzieci (osoby nieletnie) w relacji terapeutycznej. Prowadzi je wówczas inny terapeuta, by nie zakłócać procesu terapii, nadwerężać zaufania i nie narażać się na zdradę tajemnicy - spraw powierzonych podczas sesji terapeutycznych (wyjątek stanowi kwestia zagrożenia życia i zdrowia).

Na konsultacje można umawiać się telefonicznie (508 004 100). Koszt spotkania 50 minutowego - 90 PLN.

promo